"Consistency is the last refuge of the unimaginative.", Oscar Wilde
"Probably the best wish for a dreamer: Be underestimated", 잫읻 젤지옥루
RSS icon Home icon
 • RADYO 1 yaşında

  Posted on September 19th, 2010 Cahit Crcioglu No comments

  RADYO uygulaması 1 yaşını doldurdu!

  Ayrı ayrı her ülke için birer uygulama hazırlanması yerine, 8 farklı dil ve 60dan fazla ülke tek bir uygulamada toplandı ve tek bir uygulama ücretiyle sunuldu. Amaç para kazanmaktan önce kaliteli bir ürün çıkartmak, yeldeğirmenlerine karşı savaşmaktı.

  12 ayda 12 kez sürüm güncellemesi ve 92 kez kanal güncellemesi yapıldı.
  6 ay tüm uygulamalar içinde ilk 10da, 12 aydır kendi kategorisinde ilk 10da, ve 76 ülkede farklı zamanlarda ilk 50de yer aldı.

  350 özel Türk radyosunu da bünyesinde barındıran ve TRT gibi windows media yayın yapan kanalları da destekleyen uygulama, ShoutCAST desteği ile toplam 50.000 radyo kanalının dinlenmesine olanak vermektedir.

  Radyo uygulamasını Apple cihazlarının standart bir uygulaması haline getiren ve destekleriyle bu tür projelerin üzerinde çalışılabilmesi için fırsat veren Türkiye halkına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 • Bir Uygulamanın Acımasız Testi

  Posted on March 1st, 2010 Cahit Crcioglu 2 comments

 • iPhone’da Televizyon İzlemek ve İzletmek

  Posted on September 8th, 2009 Cahit Crcioglu No comments

  3G’nin de Türkiye de kullanılmaya başlamasıyla, özellikle GSM şirketleri mobil televizyon hizmeti vermeye başladılar. Ne yazık ki iPhone’da nasıl yapacaklarını henüz çözememiş olacaklar ki, televizyonun izlenemediği nadir cihazlar arasında şu anda iPhone da bulunuyor.

  Bu yazı kimler için?

  • iPhone larından televizyon izlemek isteyen kullanıcılar için.
  • iPhone’a uygulama geliştiren kişiler ve firmalar için.
  • iPhone da televizyon kanallarını canlı olarak izletebilmek isteyen firmalar için.

  Bu yazı ne için?

  Yukarıda sıralananlar için, doğru bilgilendirilmeleri ve mağdur olmamaları için.

  iPhone'da televizyon izlemek

  Read the rest of this entry »

 • Bir Geleceği Yakalamak

  Posted on April 28th, 2009 Cahit Crcioglu 1 comment


  Bir Geleceği Yakalamak

  Cahit Çerçioğlu

  Nisan, 2009


  Türkiye internet sektörüne hızlı ve güzel girdi. Türkiye insanı teknolojiyi seviyor. Türkiye üniversitelerinden mezun olanlar ya işletmeci ya yazılımcı oluyor. Elbette başka bölümlerden de mezun var, ama Türkiye de pek çok farklı meslekten, bilişime kayma olduğunu hatırlatmak için bu şekilde bir cümle kurdum. Tek başına bakıldığı zaman elbetteki bir anlam teşkil etmiyor. “Yazılımcı Oluyor” kısmında, olmakla kasıt, iş bulmak değil, o eğitimi almak anlamında. Fakat benim şöyle bir görüşüm var; bitirdiğiniz bölümün ünvanını, o işi iyi yapana dek haketmezsiniz. Evet “Yazılım Mühendisliği” bölümü mezunuyum denir tabii ki, özgeçmişe de yazılır. Kocaman MBA yazısını görmek, göstermek insanların hoşuna gider. Fakat Türkiye’de, teknolojiyle ilgili bölümlere bakacak olursak, çoğu yazılımcı olarak büyüyor. Bilkent, Odtü gibi özel projelerle öğrencilerine destek veren okulları ve Tübitak gibi kurumları bunun dışında bırakıyorum.

  Read the rest of this entry »